Pirmdiena, 2019.gada 19.augusts Vārda dienas svin: Melānija, Imanta      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Pa kalnu takām Austrijas Alpos Cūgšpices (2962m) rajonā iesācējiem un arī tiem, kam ir pieredze 

no 2018.gada 22.jūlija līdz 3.augustam (braucot ar autobusu) 

no 2018.gada 24.jūlija līdz 2.augustam (izvēloties nokļūt līdz kalniem ar lidmašīnu no Minhenes lidostas)


Kalnu pārgājiena dalībnieki dalīsies divās grupās – vieni, kas ies vieglākus kalnu taku maršrutus, otri – kas ies jau grūtākus un tehniskākus maršrutus, kur būs ietverta klinšu kāpšana pa speciāli aprīkotām drošības trosēm un kāpšļiem (ferratām).
Arī šoreiz ir spēkā atzinums: nekas nevar būt labāks kā nodoties kalnu pastaigām un baudīt brīnišķīgo, daudzveidīgo, kontrastaino kalnu ainavu gūstot estētisku un fizisku baudījumu un saglabājot to vēl ilgi pēc kalnu ceļojuma. Ir vērts aizbraukt uz kalniem un izbaudīt šīs sajūtas katram.
Uz kalniem braucam jau 25 gadus un esam izstaigājuši daudz dažādu taku. Grupu vadītāji ir ar lielu pieredzi dažādos kalnos un vienmēr sniegs derīgu padomu radušajā situācijā.

Tie kuri nav bijuši kalnos ir vērts pamēģināt cik atpūta un piedzīvojumi kalnos sniedz iedvesmu visam turpmākajam gadam.

Izvēlētajā rajonā bez skaistās Cūgšpices, kura ir Vācijas augstākā virsotne un kura atrodas kalnu grēdā tikai dažus metrus no Austrijas robežas, mūsu galvenais apmeklējuma objekts būs Miemingeras kalna grēda ar citām virsotnēm virs 2700m. Šajā kalnu rajonā pieredzējušiem kalnu tūristiem ir iekārtotas daudzas klinšu kāpšanas takas, kas ir aprīkotas ar trosēm (ferratas), kurās varēsim izmēģināt savas prasmes un varēšanu. Ieplānots arī ir interesants traversa maršruts no Alpšpices (2628m) līdz Cūgšpicei (2962m). Šis maršruts gan atrodas Vācijas teritorijā, bet ir turpat blakus. Šo maršrutu veikšanai būs vajadzīga iepriekšēja pieredze, iemaņas un fiziskā varēšana un piemēroti laika apstākļi.

Vieglāki kalna maršruti šajā rajonā arī ir ļoti daudz un tie ir daudzveidīgi, un visos pavērsies skaisti skati uz apkārtējiem kalniem un ziedošajām kalnu pļavām. Speciālās tehniskās iemaņas vienkāršākajiem maršrutiem apgūsim uz vietas.

Ja kādu dienu nebūs piemēroti laika apstākļi staigāšanai kalnos, tad mēs varētu izbaudīt skaistu braucienu Vācijas pusē, apmeklējot Ettāles klosteri (kopš 14.gs. tajā darina liķierus no Alpos augošām zālēm un īpašas alus šķirnes), skaisto Oberammergau pilsētu (kur apskatāmi slaveni māju sienu gleznojumi un kokgriezumi) un slavenā Bavārijas karaļa Ludviga II Linderhofas pili (ar pazemes grotu, kur izpildīti Vāgnera operu fragmenti).

Šis rajons ir ļoti interesants arī velotūristiem, kuru šeit ir ļoti daudz, un kuriem ir izstrādāti savi velomaršruti. Līdz ar to kāds varēs mēģināt kādu dienu arī pabraukāt ar velosipēdu pa šiem maršrutiem.

Ja tas būs nepieciešams (izņemot pirmo un pēdējo dienu kalnos) katru dienu autobuss dalībniekus aizvedīs uz dienas maršruta sākumu un vakarā atvedīs atpakaļ uz nakšņošanas vietu.

Dalībnieki pēc izvēles grupas varēs mainīt pa dienām, vai vispār kādu dienu varēs baudīt vienkārši kalnus, ejot individuāli izvēlētā maršrutā. Katrai grupai būs savs pavadonis. 

Dzīvosim labiekārtotā kempingā apmēram kilometra augstumā. Dzīvošana paredzētā kempingā, teltīs vai mājiņās. Pārsvarā katru vakaru atgriezīsimies nakšņot kempingā, bet ir paredzēta arī kāda nakšņošana kalnu mājās.

Vakaros ir paredzēta tradicionālā kopējās zupas vārīšana. Centralizēti tiks ņemta līdzi uz kalniem visa saimniecība, kas saistīta ar ēst gatavošanu – gāzes plītiņas, katlus, pannas, u.t.t. Tas viss atradīsies kopējā speciālajā saimniecības teltī.

Dalībniekiem brauciens uz Austriju turp un atpakaļ plānots ar autobusu. Iespējams lidot ar lidmašīnu līdz Minhenei un tālāk autobuss Jūs aizvedīs līdz kalniem. Lidojuma izmaksas cenā nav iekļautas. Lielās mantas, tie kas lidos, varēs aizvest uz kalniem ar autobusu no Rīgas.

Ejot pa parastajām kalnu takām, īpašu inventāru nevajadzēs, izņemot piemērotus apavus (ieteicams paņemt līdzi varbūt arī nūjas). Tiem, kuri vēlēsies, un ejot pa sarežģītākiem maršrutiem, būs nepieciešams speciāls kalnu tūrisma inventārs, kuru iepriekš ieteiks vadītāji. Daļu no speciālā inventāra centīsimies sagādāt tepat Latvijā uz vietas. Ja kas trūks, tad to varēs izīrēt uz vietas kalnos.

Lai iegūtu papildus informāciju, lūdzu, zvaniet pa tālruņa numuru – 27061772, Mārtiņam, vai 26374996, Jānim (informācija par sarežģītāko maršrutu). 

Lūdzu piesakieties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi