Otrdiena, 2020.gada 25.februāris Vārda dienas svin: Alma, Annemarija      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Pa strēlnieku takām Tīreļpurvā

Atkal mūsu, veselību uzlabojošais un jau par tradīciju kļuvušais pārgājiens pa strēlnieku takām Tīreļpurvā pēdējā janvāra sestdienā-svētdienā (29/30) jau astoto reizi.

Esam desmit gribētāji brist pa šī gada dziļo sniegu. Izejas pozīcijās (pie Lāčiem) nokļūstam ar sabiedrisko busu  desmitos no rīta, tur mūs jau gaida daļa brist gribētāju no Kurzemes. Draudzīga apsveicināšanās un dodamies pa Kārļa Ulmaņa stādīto aleju uz Tīreļu brāļu kapiem, kur apglabāti vairāk nekā tūkstotis kritušo Latviešu strēlnieku 1. pasaules karā, Ziemassvētku kauju upuri. Apskatām pieminekli, bijušo lazareti, tad restaurētos kājnieku ierakumu fragmentus ar bunkuriem un ejām, un pa bijušo piefrontes sniegoto ceļu dodamies caur purvu uz Kara muzeja filiāli Mangaļiem. Šeit kādreiz ir atradies nocietinātais vācu armijas piefrontes komandpunkts. Šobrīd šeit atjaunota daļa būvju no vācu aizsarglīnijas. Mēs ieņemam vienu bunkuru pusdienošanai un nelielai atpūtai uz lāviņām,- ir gan pavēsi, bet vismaz nepūš vējš. Pēc tam  ejam pa vācu valni uz frontes pārrāvuma vietu, kur tagad atrodas Zobens, fotografējamies. Pēc brīža esam atkal atpakaļ bunkurā, paņemam savas mantiņas, un dodamies pa sniegoto ceļu uz Lielupes pusi, uz mūsu nakšņošanas vietu – pirtiņu. Vēl ir nedaudz laika arī ugunskuram, kuru uzkuram kādā meža ielokā – aizvējā, jo jau diezgan stipri pūš – meteorologi solīja pat lielāku.

Atkal ēdam, cepam desiņas, un ko nu vēl citu vien nedarām. Kad sāk krēslot, ejam uz savu pirtiņu, jo tur ir paredzēts būt astoņpadsmitos. Pēdējais posms līdz pirtiņai ir Lielupes līdzenums, tur gan mūs vējš stipri vien papurina, jo pūš tieši pretī.

Baļķu pirtiņa ir mājīgi silta, saimniece par to jau parūpējusies. Kamīnā un pirts krāsnī, kuras uguns, uz galda ir bļoda ar āboliem, pie sijām smaržīgas slotiņas un gar divām sienām mīkstais dīvāns – eleganti! Pēc šīsdienas gājiena, kas bija apm. 22 km, kā apsēdāmies siltumā, tā neviens vairs negribēja celties un vēl ko darīt. Kaut gan nekas jau tāds īpašs arī nebija darāms, ja neskaita pirtošanos, tējošanu, ēšanu un asprātību bārstīšanu.

Pēc brīža, kad atžirgstam, daļa iet pērties, daļa laiskojas pa priekšpirti. Brīdi vēlāk lomas mainās, tagad iet pērties otrā maiņa. Viens otrs pēc karstās pirts atvēsinās kupenā pirts priekšā. Kad visi pēc sirds patikas nopirtojas, dodamies gulēt, dažs otrā stāvā, dažs tepat lejā vai nu uz mīkstajām mēbelēm, vai uz grīdas, vai pagaldē. Izrādās, ka tiem , kas bija vislabākās vietās ,augšstāvā, nu nebija tā labākā izvēle, jo tur bija karsti kā Āfrikā no vakara, jo blakus bija siltais skurstenis. Dažkārt dažam likās, ka apakšā uz rīta pusi ir pat pavēss.

No rīta visiem bija labi, jo bija jau citas rūpes, jāgatavojas promiešanai. Rīta kafija, rīta tēja, rīta putriņa un tūlīt pēc deviņiem izejam no mūsu jaukās pirtiņas. Šodien mēs ejam pa sniegotajiem meža ceļiem uz Ložmetējkalna skatu torni gar purva malu, reizēm pa ceļu, reizēm pāri purviņam, reizēm pārvaram neaizsalušus palielus purva grāvjus. Un tā ap pusdienas laiku esam pie lielā torņa Ložmetējkalnā. Dažs kāpj tajā skatīties panorāmu, jo šodien ir skaista saulaina diena. Visi kopīgi kaut ko uzēdam un nolemjam, ka līdz autobusam vēl ir daudz laika, tad jāiet lielāks līkums, lai nebūtu jāsalst ceļmalā. Nolemjam iet uz Lāču pieturu pa taisno, Ejam pa piesnigušo meža ceļu (iešana sevišķi neveicas) līdz vietai kur vajadzētu iet jau pa taisno uz Lāčiem .Bet tur mežs izskatās diezgan neejams. Visi nolemj, labāk ar līkumu, bet pa kaut kādu ceļu, nekā pa nekādu ceļu pa taisno. Iešana vedas labi un pieturā esam stundu pirms autobusa atiešanas. Kurzemniees laimīgi tūlīt noķer savu Liepājas autobusu un laimīgas aizbrauc, mēs ejam uz Lāčiem maizīti baudīt un tēju, kafiju iedzert. Pēc stundas arī mēs braucam uz Rīgu ar savu busu un drīz esam mājās. Divas jaukas dienas atkal ir pavadītas, nu jāgaida nākošās februārī.

2011.gada janvāris


  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi