Pirmdiena, 2020.gada 24.februāris Vārda dienas svin: Diāna, Dina, Dins      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Skaistā Žemaitija maijā (2012.gada maijs)
No tūristu kluba „Triāde” izbraucam sestdien astoņos no rīta ar mazo mikriņu. Grupas vadītājs pats pie stūres. Un tā labā noskaņojumā dodamies uz Lietuvu, kaut arī nedaudz smidzina. Pa ceļam daži ceļu remonta posmi, arī baltie lielceļi. Brauciens līdz Žemaitijai gandrīz trīs stundas.

Pa ceļam skaisti dzelteni smaržīgi rapša lauki, sevišķi Zemgalē. Žemaitijas Kalvārijā mūs jau gaida domubiedri no Liepājas un Saldus. Kā izrādās, mūsu gids Broņus ir aizbraucis uz Nīderlandi, un tā nu mēs paši iepazīstamies ar šo jauko Lietuvas stūrīti. Mazais ciematiņš ir ievērojams ar to, ka šeit ir Lietuvas katoļticības centrs, kā pie mums Latvijā Aglona. Bazilika arī ļoti līdzīga. Ciematiņš atrodas ļoti paugurainā, gleznainā apvidū. Daudzajos pauguros dažādas kulta celtnes un viss vienos ziedos kā jau pavasarī.

Pēc pilsētiņas apskates braucam uz Plateļiem (ciems) pa ļoti līkumotu paugurainu, skaistu ceļu gar kuru ir vairāki pilskalni. Norunātajā laikā esam pie Žemaitijas info centra, kur mūs jau gaida gide Aušra, kura mūs izvadā pa Plateļu ciemu, visu izrādot un izstāstot, uzsverot, ka šī te arī esot Kuršu zeme, t.i. ciešo saikni ar Latviju. Tā kā mēs esam šurp braukuši vairāk staigāt, tad ilgi viņai neļaujam mūs izklaidēt. Viņa mums iesaka kādu, viņasprāt, smuku, interesantu maršrutu, aizvedot uz tā sākumu.

Priecīgi sākam soļot pa viņas ieteikto maršrutu orientējoties apvidū. Veiksmīgi nokļūstam pie Plateļu ezera un tad pa tā krastu, pa taciņu līdz iekārtotai atpūtas vietai. Šeit ēdam savas maizītes un pabarojam arī gulbīti, un priecājamies par skaisto vietu un ezeru. Pēc brīža atkal ejam tālāk, kur pa Aušras ieteiktiem orientieriem nokļūstam uz Šeires dabas taku, kura vijas gar ezera krastu. Vietām pat plāksnītes ar paskaidrojumiem par tur augošiem augiem. Pa taku ejot nokļūstam pie Plateļu jahtkluba, smuki iekārtotā vietā. Vēl jahtklubā pamaz cilvēku.

Tad ejam skatīt bijušu tilta vietu, kurš kādreiz savienojis pussalu ar pils salu,  apm. 200 m garam tam bija jābūt. Pussalas galā tagad tikai ir iekārtota svētvieta zem ziedošā ceriņa krūma. To apskatījuši, ejam uz busiņu pa ziedošu pļavu. Pirms busiņa vēl ieskatāmies veikalā.

Ir jau vakars un braucam uz nakšņošanas pusi, apskatot pa ceļam kādu koka stāvbaznīcu, lietuviešu gaumē.

Tālāk jau mūsu ceļš ved uz ezera krastu, kur būs mūsu nometne. Kempings ir jaukā vietā ezera krastā  ar brīnišķīgu pludmali un ir arī labiekārtota. Tad jau visi ceļ savas mājiņas un arī gatavo kopīgās vakariņas uz ugunskura lielajā katlā. Pa starpām daži arī nopeldas. Vakara virums atkal ir izdevies lielisks, visiem garšo. Pie ugunskura tiek stāstīti dažādi piedzīvojumi no mūsu un citu pasākumiem, dzerta tēja un šoreiz arī atzīmēta mūsu kolēģa vārda diena līdz nopietnai tumsai. Bet visam ir savs laiks, jāiet gulēt, rīt darba diena.

Rīts saulains bez vēja, bet dzestrs. Tiek apdarīti visi rīta darbi pirms staigāšanas. Šoreiz pirmais aplis mūsu staigāšanai sākas tepat kempingā, gar ezera krastu, pa mežu. Mežs smuks, sauss ar daudzām skudru mājām. Šeit ezeram par stāvkrasts. Meža celiņi iešanai vienkārši brīnišķīgs.

Pēc divām stundām esam pie bijušās raķešu bāzes, kur tagad ir iekārtots muzejs, kas iekārtots pa Eiropas naudu. Pērkam biļetes un gida pavadībā dodamies to skatīt. Apskate ilgst pa pazemes telpām vienu stundu. Šeit ir auksts. No bijušā šeit gan ir palicis pamaz. Vairāk fotouzņēmumi un propagandas materiāli.

Pēc objekta apskates ejam uz nometni pie saviem auto apmēram 3 km. Ieēdam pusdienas, tad nedaudz braucam, un atkal ejam paredzēto maršrutu. Dažs arī neiet, paliek sauļoties.

Atkal smuka taka pa mežu sākumā gar mazu ezeriņu, un tad jau pa celiņiem augšā, lejā. Meža ceļu un celiņu daudz, spēj tik izsekot visiem. No kāda skatu punkta paveras brīnišķīgs skats uz mazu ezeriņu. Tā priecājoties par smuko mežiņu, jaukiem celiņiem un brīnišķīgo laiku nonākam atkal pie saviem autiņiem. Maza atpūta un varam braukt mājup, kur nu kuram tās mājas. Sirsnīgi atvadāmies līdz nākošajai reizei un rīdzinieki brauc uz Rīgu, šoreiz caur Saldu. Pēc trīs stundām esam Rīgā. Šeit solāmies atkal tikties pēc mēneša citā pārgājienā, un tas ir paredzēts Latgalē.

2012.gada maijs 

  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi