Svētdiena, 2021.gada 26.septembris Vārda dienas svin: Kurts, Knuts, Gundars      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Pārgājiens pa Hanjas pauguraini ar kāpienu Munameģī

Vienlaicīgi notiks šajā laikā un šajā apvidū velo pārgājiens tikai garākā maršrutā.

2017.gada 23. – 24.septembrī

Dalības maksa: 45 EUR


Pirmajā dienā izbraukšana ar autobusu no Rīgas, Dzirnavu ielas 135 (Tūristu kluba) plkst. 7:30, ņemot līdzi visu nepieciešamo divām dienām, lai staigātu pa dabas takām kalnainā apvidū krāsainos rudenīgajos apstākļos. Brauciens līdz galamērķim Igaunijā apmēram 200km. Pirmo dienu sāksim ar Piusu alu un netālo balto smilšu karjera apmeklējumu. Šeit nesenā pagātnē ieguva ļoti tīras kvarca smiltis stikla izstrādājumu izgatavošanai – kā rezultātā arī šīs alas ir radušās. Pēc šo objektu apmeklējuma dosimies pārgājienā pa Piuses upes gleznaino ieleju virzienā uz Vecās Vatsalīnas krustnešu pilsdrupām gar vareniem smilšakmens atsegumiem upītes krastos.

Dienas nobeigums ar nometnes ierīkošanu būs pie viena no Hanjas pauguraines ezeriem un kopīgo tradicionālās zupas vārīšanu un tās baudīšanu.

Otrajā dienā pēc rīta kafijas (tējas) un nometnes novākšanas dosimies jau citā dienas pārgājienā. Iespējams, ka dienu sāksim ar Igaunijas un Baltijas augstākā kalna – Munameģa (318m), apmeklējumu. Tad dosimies pārgājienā pa gleznaino taku Rouges upītes un virkni ezeriņu iegultni un kanjonu, līdzīgu kā pie mums Latvijā - gleznainā Karnetu Peļļu iegultne Veclaicenē. Šeit arī ir vareni smilšakmens atsegumi (Hinni kanjons).

Pēc izstaigāšanās pēcpusdienā ap plkst. 15.00 brauksim atpakaļ uz Rīgu, mērojot tos pašus 200 km.

Dalībniekiem nepieciešams ģērbties atbilstoši rudens laika apstākļiem, ņemot vērā, ka var būt arī lietus.

Dalībniekiem jāņem līdzi nakšņošanai sava telts, tūristu paklājiņš, guļammaiss. Kopējai vakara maltītei jeb zupai jāņem līdzi viens kartupelis, viens burkāns, viena sausā zupiņa un vēl ko vēlas. Dienas pārgājienam jāņem līdzi ēdamais un dzeramais. No rīta būs karsts ūdens rīta kafijai/tējai. 

Pa dienu lielās mantas paliks autobusā, nesīsim līdzi tikai noteiktajai dienai nepieciešamo nelielās mugursomiņās. 

Pieteikties lūdzu savlaicīgi! Pieteikšanās un papildus informācija pie Mārtiņa pa tel. 27061772.

Un vēl: iesakām paņemt līdzi kaut ko ērču atbaidīšanai un personas apliecību (pasi), jo būsim Igaunijā. Par ieeju objektos dalībnieki maksā paši.  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi