Pirmdiena, 2023.gada 29.maijs Vārda dienas svin: Raivis, Raivo, Maksis      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Pa kalnu takām pie Monblāna - augstākās Alpu virsotnes (4810m) Itālijas pusē 2020.gada vasarā

no 26.jūlija līdz 7.augustam (braucot ar autobusu)

no 28.jūlija līdz 6.augustam (izvēloties nokļūt līdz kalniem ar lidmašīnu no Milānas lidostas)

Dalības maksa: 555 EUR (ar autobusu, nakšņošana kempingā teltī. Iespēja pasūtīt par papildus maksu arī nakšņošanu apartamentos/viesnīcā)


  

Izvēlētais rajons pie augstākās Alpu virsotnes Monblāna Itālijas pusē ir viens no vispopulārākajiem Alpos. Šeit ir ļoti liela dažādība maršrutu izvēlē no vienkāršām kalnu takām pa ziedošām kalnu pļavām ar murkšķiem līdz sarežģītiem klinšu un ledus maršrutiem un ļoti populāriem dažādu grūtības pakāpes klinšu maršrutiem aprīkotiem ar trosēm (ferratām). Apkārtnē ir daudz ledāju un sniega lauku Monblāna virsotnes nogāzēs, kur dienā zaigo saules gaismā. No ledājiem iztek mežonīgas kalnu upes pa kurām zemāk jau tiek rīkoti raftingi.

Iecerēts ir arī kāpt netālajā Gran Paradizo virsotnē (4061m). Šeit gan tikai varēs kāpt ar speciālu inventāru un tehnisko sagatavotību.

Kalnu pārgājiena dalībnieki dalīsies divās grupās – vieni ies vieglākus kalnu taku maršrutus, otri –  jau grūtākus un tehniskākus maršrutus, kur būs ietverta klinšu kāpšana pa speciāli aprīkotām drošības trosēm un kāpšļiem (ferratām).

Tiem, kuri nav bijuši kalnos, ir vērts pamēģināt, kā atpūta un piedzīvojumi kalnos sniedz iedvesmu visam turpmākajam gadam!

Vieglākie kalnu maršruti (pa takām) ir daudz un tie ir daudzveidīgi, un visos pavērsies skats uz Alpu dižāko un populāro Monblāna virsotni un tai pieguļošajiem ledājiem. Speciālās tehniskās iemaņas vienkāršākajiem maršrutiem apgūsim uz vietas.

Ja kādu dienu nebūs piemēroti laika apstākļi staigāšanai kalnos, tad mēs varētu izbaudīt skaistu braucienu pa apkārtni.

Ja tas būs nepieciešams (izņemot pirmo un pēdējo dienu kalnos), katru dienu autobuss dalībniekus aizvedīs uz dienas maršruta sākumu un vakarā atvedīs atpakaļ uz nakšņošanas vietu.

Dalībnieki grupas varēs mainīt pa dienām, vai kādu dienu baudīt kalnus, ejot individuāli izvēlētā maršrutā. Katrai grupai būs savs pavadonis.

Uz kalniem braucam jau 25 gadus un esam izstaigājuši daudz dažādu taku, tādēļ grupu vadītāji ir ar lielu pieredzi dažādos kalnos un vienmēr sniegs derīgu padomu konkrētajā situācijā.

Kalnos dzīvosim labiekārtotā kempingā teltīs vai mājiņās (apartamentos) apmēram 1000m augstumā. Lielākoties vakaros atgriezīsimies nakšņot kempingā, bet ir paredzēta arī kāda nakšņošana kalnu mājās.

Vakaros ir paredzēta tradicionālā kopējās zupas vārīšana. Centralizēti tiks ņemta līdzi uz kalniem visa “saimniecība”, kas nepieciešama ēst gatavošanai – gāzes plītiņas, katli, pannas, utt. Tas viss atradīsies kopējā speciālajā saimniecības teltī.

Dalībniekiem brauciens uz Itāliju turp un atpakaļ plānots ar autobusu. Taču iespējams arī lidot ar lidmašīnu līdz Milānai, un tālāk autobuss Jūs aizvedīs līdz kalniem. Lidojuma izmaksas cenā nav iekļautas. Tie, kuri izvēlēsies lidot, lielās mantas varēs nogādāt uz kalniem ar autobusu no Rīgas.

Ejot pa parastajām kalnu takām, īpašu inventāru nevajadzēs, izņemot piemērotus apavus (ieteicams paņemt līdzi varbūt arī nūjas). Tiem, kuri vēlēsies, un ejot pa sarežģītākiem maršrutiem, būs nepieciešams speciāls kalnu tūrisma inventārs, kuru iepriekš ieteiks grupu vadītāji. Daļu no speciālā inventāra centīsimies sagādāt tepat Latvijā uz vietas. Ja kas pietrūks, tad to varēs iznomāt uz vietas kalnos.

Lai iegūtu papildus informāciju, lūdzu, zvaniet pa tālruņa numuru 27061772 Mārtiņam, vai 26374996 Jānim (Everesta ekspedīcijas dalībnieks, sīkāka informācija par sarežģītāko maršrutu).

Lūdzu piesakieties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

PROGRAMMA  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi